Articles

 • …śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
  choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.
  Alleluja!
  Alleluja - chwała Barankowi, który za mnie życie dał

  Opublikowany · Autor

 • Obserwuję to „pospolite ruszenie” związane z ostatnim przetargiem URE na białe certyfikaty. W rozmowach często pojawia się wątek: „jakie ω przejdzie tym razem?” Każdy chciałby zagrać ostro, ale trochę się boi… Obawia się tym bardziej, im większą kwotą (większym projektem) ryzykuje.
  Moim zdaniem trzeba być nierozsądnym, aby dla PSPEE, które ma trwałość większą niż 2 lata zagrać ω > 0,5.

  Opublikowany · Autor

 • Miło się dowiedzieć po kilku miesiącach, że praca włożona w styczniu na rzecz dobrego przygotowania audytów i ofert przetargowych na białe certyfikaty tym razem także nie okazała się daremna.

  Opublikowany · Autor

 • Już za kilka dni, w środę 22 czerwca, do Rybnika na zaproszenie Mężczyzn świętego Józefa przyjeżdża Donald Turbitt. Jest to jego pierwsza wizyta w Rybniku. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na mszę świętą i spotkanie z Donaldem do kościoła ojców Werbistów o godzinie 18:30. Kościół w centrum Rybnika (ul. Kościuszki), wszędzie blisko – 3 minuty spaceru od PKP, 5 minut od Placu Wolności. Pod kościołem i przy Politechnice dostępne bezpłatne miejsca parkingowe.

  Opublikowany · Autor

 • Ustawa o Efektywności Energetycznej została opublikowana w Dzienniku Ustaw.
  Zgodnie z art. 60. ustawa wchodzi w życie z dniem 1 października 2016 r. Tym samym obowiązek transpozycji zapisów Dyrektywy EED (2012/27/UE) do krajowego porządku prawnego został wypełniony.

  Opublikowany · Autor